Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Zielona szkoła arrow Półkolonia 2021 - wakacje

Półkolonia 2021 - wakacje

obrazPÓŁKOLONIA - WAKACJE 2021

Nasza szkoła nie pozwala, by na wakacjach naszych uczniów męczyła monotonia i nuda.

W czasie tegorocznych wakacji od 12.07.2021 do 23.07.2021 w naszej szkole odbyły się 2 turnusy półkolonii, na których aktywnie spędzało czas 60 uczestników. W tym czasie dzieci miały zapewnioną opiekę nauczycieli oraz mnóstwo atrakcji, w których wszyscy chętnie uczestniczyli.

W ramach półkolonii dzieci mogły nie tylko wspólnie spędzać czas na zabawie, skorzystać z różnych form wypoczynku, ale również z zajęć kreatywnych i sportowo – ruchowych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w licznych atrakcjach poza terenem szkoły.  W kinie Cinema 3D mogli zobaczyć wybrany przez siebie seans filmowy jak: „Piotruś Królik 2” „Luca” „Raya i ostatni smok” i „Mustang z Dzikiej Doliny”. Pogoda dopisywała podczas wycieczek pieszych jak do wrotkarni „WyWrotki” i „Wrotki na Wypasie” gdzie mogły poćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności jeżdżąc na wrotkach pod okiem instruktora, czy też wspólne gry i zabawy w towarzystwie animatora, grając w bilard, cybergaja, piłkarzyki, korzystając z zjeżdżalni pontonowej, małpiego gaju, trampoliny, interaktywnej podłogi i śpiewając karaoke.  W kręgielni „Legenda” dzieci sprawdziły swoje siły i umiejętności grając w kręgle, bilard i gry planszowe. Dłuższą wycieczką środkami komunikacji miejskiej był wyjazd do Muzeum Regionalnego „Pałacu Oborskich” w Mielcu, gdzie odbyło się zwiedzanie z przewodnikiem. Uczestnicy zaczerpnęli wiedzy o historii Mielca, oglądnęli wystawę oraz eksponaty znajdujące się w muzeum. Pobyt w muzeum zakończył się spacerem po bulwarach i zabawami na świeżym powietrzu w parku.  Podsumowując każdy dzień dla pokrzepienia kończony był „pizzą” w „Pizza CEZAR” w Nawigator lub lodami w „Cukierni Pokusa.

Podsumowując nie zabrakło nam humoru i słońca w całym mieście.

Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom dalszych wspaniałych i wesołych wakacji, oraz paniom kucharkom za pyszne obiady i wspaniałą obsługę.

Opiekunami tego rocznej półkolonii były: mgr Renata Irla-Wawrzyńska - kierownik, mgr Elżbieta Mazur, mgr Beata Kudyba, mgr Magdalena Rumak-Markowska, mgr Beata Niezgoda, mgr Marta Trelska, Aleksandra Nickowska.

Opracowała: mgr Beata Niezgoda