Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności

Dzień Czerwony 2021- on line i nie tylko
Dzien czerwony

W dniu 18.02.2021r. odbył się w naszej szkole „Dzień Czerwony”, który miał na celu promowanie wartości pro zdrowotnych czerwonych warzyw i owoców. Owoce i warzywa w kolorach czerwonych to źródło wielu cennych witamin i substancji mineralnych. Czerwone owoce działają świetnie na nasze serce, ale także dbają o dobry humor.

Do czerwonych owoców i warzyw zaliczamy czereśnie, czerwone jabłka, truskawki, czerwone porzeczki, żurawinę, maliny, granaty, wiśnie, pomidory, rzodkiewkę, czerwoną paprykę, buraki, im warzywo czy owoc ma intensywniejszy kolor, tym jest zdrowsze. Czerwone owoce i warzywa zawierają dużo likopenu. Jest to antyutleniacz, który obniża poziom złego cholesterolu, działa także przeciwnowotworowo i odmładzająco, ma też świetny wpływ na  serce. Ta grupa owoców i warzyw posiada także dużą zawartość potasu, który również ma korzystny wpływ na serce – reguluje jego rytm i stabilizuje ciśnienie krwi. Uczniowie klas 1-3 przynieśli do szkoły czerwone owoce i warzywa, obejrzeli filmy edukacyjne – „Pomidorowa przygoda” i „Mądre zakupy” w ramach programu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” oraz  przygotowali samodzielnie surówki, kanapki i koktajle, w których dominowały czerwone owoce i warzywa. Uczniowie  starszych klas mieli możliwość przygotowania potraw, sfotografowania ich oraz przesłania do szkoły w celu promowania wartości odżywczych. Duża aktywność uczniów oraz dobór kreatywności w wyborze dań, wyglądu, łączenia smaków i walorów estetycznych przerosła nasze oczekiwania co prezentujemy z dumą na zdjęciach.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji- „Jedz owoce i warzywa”

Prezentacja - Kliknij

przygotowanej przez p. Aleksandra Wrażeń