Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności

ja

Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Wolontariat
wolontariat
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Dzień Czerwony 2021- on line i nie tylko
Dzien czerwony

 

W dniu 18.02.2021r. odbył się w naszej szkole „Dzień Czerwony”, który miał na celu promowanie wartości pro zdrowotnych czerwonych warzyw i owoców. Owoce i warzywa w kolorach czerwonych to źródło wielu cennych witamin i substancji mineralnych. Czerwone owoce działają świetnie na nasze serce, ale także dbają o dobry humor. 

 

Do czerwonych owoców i warzyw zaliczamy czereśnie, czerwone jabłka, truskawki, czerwone porzeczki, żurawinę, maliny, granaty, wiśnie, pomidory, rzodkiewkę, czerwoną paprykę, buraki, im warzywo czy owoc ma intensywniejszy kolor, tym jest zdrowsze. Czerwone owoce i warzywa zawierają dużo likopenu. Jest to antyutleniacz, który obniża poziom złego cholesterolu, działa także przeciwnowotworowo i odmładzająco, ma też świetny wpływ na  serce. Ta grupa owoców i warzyw posiada także dużą zawartość potasu, który również ma korzystny wpływ na serce – reguluje jego rytm i stabilizuje ciśnienie krwi. Uczniowie klas 1-3 przynieśli do szkoły czerwone owoce i warzywa, obejrzeli filmy edukacyjne – „Pomidorowa przygoda” i „Mądre zakupy” w ramach programu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” oraz  przygotowali samodzielnie surówki, kanapki i koktajle, w których dominowały czerwone owoce i warzywa. Uczniowie  starszych klas mieli możliwość przygotowania potraw, sfotografowania ich oraz przesłania do szkoły w celu promowania wartości odżywczych. Duża aktywność uczniów oraz dobór kreatywności w wyborze dań, wyglądu, łączenia smaków i walorów estetycznych przerosła nasze oczekiwania co prezentujemy z dumą na zdjęciach.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji- „Jedz owoce i warzywa”  

Prezentacja - Kliknij

przygotowanej przez p. Aleksandra Wrażeń

Iwona Dusza

Piotr Kokoszka

 


< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2022