Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Patron szkoły arrow Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły
Patron

16 października 2020, jak co roku, społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu  po raz kolejny uczciła swojego Wielkiego Patrona Świętego Jana Pawła II. W tym dniu delegacje uczniów zgromadziły się w kościele, rozważając tajemnice różańca i uczestnicząc we Mszy św. Następnie  wzięli udział w akademii, upamiętniającej dwudziesty Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” oraz nawiązującej raz   jeszcze do 100 rocznicy urodzin Patrona Szkoły   Jana Pawła II.

Mimo  iż za sprawą obecnej pandemii ten dzień wyglądał inaczej niż zwykle, to i tak uczniowie udowodnili, że Święty Jan Paweł II jest wciąż obecny w ich sercu. To właśnie do Niego na przekór  wszystkim ograniczeniom uczniowie SP 11 w Mielcu chcą zbudować z własnego życia  dzieło sztuki.