Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Patron szkoły arrow W hołdzie Patronowi - uczniowie szkoły

ja

Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Wolontariat
wolontariat
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

W hołdzie Patronowi - uczniowie szkoły

  patron    „Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”
Jan Paweł II
„My się w domu dziś uczymy-artystycznie o Patronie Szkoły!”
Nauka w domu , „w zamknięciu” nie musi być nudna! Można ten czas wykorzystać na naukę, zabawę z rodzeństwem, pomoc w domu i jeszcze zrobić coś fantastycznego, a zarazem niezwykłego.
Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 11 w Mielcu oddali  hołd  Janowi  Pawłowi  II-Patronowi  Szkoły, realizując projekt  pt „ Uczniowie Jana Pawła II” ,  nagrywając film” W hołdzie Janowi  Pawłowi  II-Patronowi Szkoły”. Do tego niecodziennego wyzwania  przyczyniła się oczywiście setna  rocznica  urodzin świętego Jana Pawła II oraz rok 2020 –rokiem Jana Pawła II
 


Przedsięwzięcie to składało się z kilku poczynań. Jednym z  nich  było przygotowanie prezentacji multimedialnej przypominającej dzień   nadania imienia Patrona Szkoły, uroczystości szkolne, wyjazdy do Częstochowy na spotkania  szkół noszących  imię Jana Pawła II, spotkanie z przyjaciółmi Naszego Wielkiego Rodaka, msze święte w kościele Trójcy Przenajświętszej.  Uczniowie podczas nauczania zdalnego ujawniali swe zdolności ,  recytując wiersze, śpiewając i grając piosenki.
 „Miłość mi wszystko wyjaśniła” to utwór , który nagrały i przedstawiły uczennice klasy 8c i 7b.  Poprzez  te  pięknie wypowiedziane wersy  uświadomiły wszystkim, iż  Nasz Papież był niezwykłym człowiekiem, posiadającym największy dar – Miłości.
Poezja  Jana Pawła II ma charakter  refleksyjny, traktujący o wartościach życia.  Wiersze te są myślami Karola Wojtyły zamkniętymi w słowa. Można się z nich wiele dowiedzieć o autorze tych utworów. Papież Jan Paweł II publikował je pod pseudonimem Andrzej Jawień, ponieważ chciał zachować anonimowość. Jednak forma, styl i klimat wersów sprawiły, iż stały się one kluczem do życia wewnętrznego Jana Pawła II , kluczem dla większości czytelników.
Zespół instrumentalno-muzyczny „Triole” również zachwycił  swoją grą na instrumentach oraz wokalem.  Nie byłoby projektu o Patronie bez Jego ulubionej „Barki”. To właśnie uczniowie zagrali  i zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża. „Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe”, „Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny”- tak o „Barce” wypowiadał się Jan Paweł II, mimo, iż pierwowzór  tej pieśni był w języku hiszpańskim, to i tak stała się ona ulubioną pieśnią oazową Wielkiego Polaka. Kolejnym utworem muzycznym dedykowanym Patronowi Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu była piosenka w wykonaniu uczennic klasy 8c „Zostań z nami”. Fragment jednej ze zwrotek tego utworu „Jak w sercu, cały można zmieścić świat”  napełnia wszystkich radością i staje się symbolem  dobroci i miłości, a także znakiem wybranej drogi – wiary w  Boga. Melodie o górskich okolicach   w wykonaniu uczniów z mieleckiej 11w piosence  „Wadowice” na pewno pozostaną na długo w pamięci odbiorców tego utworu. Wszyscy dobrze wiemy, iż Jan Paweł II to wędrowiec spod Tatr, a jego górskie wyprawy były dopełnieniem afirmacji samego Boga.
- Zostajemy w domu, nie marudzimy, recytujemy, śpiewamy, gramy na instrumentach  muzycznych, czytamy książki, zachwycamy się poezją  i  uczymy zdalnie, jesteśmy odpowiedzialni i namawiamy do tego innych, przecież wszyscy  z  nas posiadają „ smykałkę artystyczną, każdemu coś w duszy gra” – mówi jedna z uczennic  klasy 8c SP 11 w Mielcu. Przedstawiając w sposób wizualny nasze zaangażowanie w realizacji projektu, pragniemy  w ten sposób trafić do  dzieci i młodzieży w Polsce, by w tych trudnych czasach nie czuli presji samotności domowej, ale radość   płynąca z ich serca, która emanuje piosenką, wierszem, gestem, słowem. To właśnie  Jan Paweł II był takim wzorem  i chcemy, aby nikt o tym nie zapomniał, tylko czynił dobro w  różnoraki  sposób , pamiętając Jego  słowa : „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.          
https://www.youtube.com/watch?v=7gzO1f6RTvc&feature=youtu.be
Koordynatorzy projektu: Ewa Gola, Magdalena Rumak-Markowska


< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2022