Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności

ja

Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Wolontariat
wolontariat
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Uczniowie naszej Szkoły świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

prawaSzkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, przypominająca o dzieciach i ich prawach. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.
 

 W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w całej Polsce. W naszej szkole zorganizowano warsztaty pod tytułem „ Dla Każdego Dziecka Dzieciństwo”.
 Już kilka dni wcześniej uczniowie pod opieką pań Karoliny Ziobroń i Moniki Sołtys rozpoczęli przygotowania całej akcji. Wykonali piękne plakaty nawiązujące do głównego hasła tegorocznych obchodów oraz informacje przypominające, że tego dnia przychodzimy ubrani na niebiesko. Jest to kolor - symbol organizacji UNICEF, wyraża on zaangażowanie   w obronę praw najmłodszych i jest symbolem Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
Uczestnicy warsztatów podczas pogadanki i  prezentacji przedstawionej przez uczennice i uczniów klas 6 D i 7 D dowiedzieli się  o najważniejszych prawach określonych  w Konwencji o Prawach Dziecka, a są to m.in. prawo do życia i tożsamości, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do prywatności  i wiele innych. Następnie uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat swoich praw i obowiązków. Każdy był chętny do wyrażenia swojej opinii, a cała „burza mózgów” została przelana na plakaty i mapy myśli informujące o prawach  i przywilejach naszych podopiecznych.
Do akcji z zaangażowaniem włączyły się również klasy edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie przyszli ubrani na niebiesko i pod opieką pań wychowawczyń ozdobili swoje sale niebieskimi balonami. W klasach 1-3 odbyły się prezentacje multimedialne dotyczące praw dzieci na całym świecie.         zobacz zdjęcia
Organizatorki dziękują wszystkim zaangażowanym osobom za udział w wydarzeniu.
 
Opracowanie: mgr  K. Ziobroń i mgr M. Sołtys
Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2022