Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Bezpieczna droga do szkoły.

Bezpieczna droga do szkoły.

bezpieczniOd kilku lat w naszej szkole we wrześniu odbywa się akcja informacyjno - edukacyjna "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY". Stałym elementem działań edukacyjnych podejmowanych w ramach tej akcji jest zapraszanie policjantów na spotkania z dziećmi. Takie spotkanie z uczniami klas pierwszych odbyło się 11 września. Zajęcia z policjantką były dla pierwszoklasistów dużą atrakcją, co zachęciło dzieci do poznawania zasad ruchu drogowego i stosowania ich w praktyce. Uczniowie klas pierwszych otrzymali także kolorowanki i książeczki ,,Akademia bezpiecznego Puchatka”. Wszyscy chętni uczniowie klas 1-3 wykonali różnorodnymi technikami prace plastyczne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Najciekawsze prace zdobią korytarz. Uczniowie klasy 2 c przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów zagadki o ruchu drogowym i montaż słowno- muzyczny pt., Lekcja przepisów drogowych”. 19 września odbył się konkurs wiedzowy dla klas trzecich, w którym I miejsce zajęli uczniowie klasy 3 c.
Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonywać, bo nawyki te zostają na całe życie. Droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, od września aż do wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna, czemu służyły podjęte działania. Akcję przygotował zespół nauczycieli w składzie: mgr R. Gołąb, mgr B. Kramek, mgr L. Harla.    zobacz zdjęcia

Opracowała mgr B. Kramek