Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Archiwum

ja

Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Wolontariat
wolontariat
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Dzień kobiet w kl. 1 d

spotkanie8 marca to szczególny dzień w roku. To dzień, w którym świętują wszystkie kobiety - te małe i duże. Chłopcy z kl. 1d wręczyli swoim koleżankom piękne kwiaty i słodkie upominki. W czasie przerwy rozdawali kwiaty kobietom pracującym w naszej szkole i składali najlepsze życzenia w dniu ich święta. Następnie cała klasa 1d wraz z wychowawcą i p. dyrektor E. Soja,  udała się do pizzerii " O sole mio da Zio" na warsztaty kulinarne.

Czytaj całość...
Jasełka Bożonarodzeniowe
jaselka
   W dniu 19.12.2017 roku uczniowie z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci zgodnie z tradycją naszej szkoły przygotowali i przedstawili jasełka dla całej społeczności szkolnej, jak również dla zaproszonych emerytowanych pracowników. Ciekawy scenariusz jasełek spowodował mocne bicie serca u widzów, wiele emocji i wzruszeń.

zobacz zdjęcia

Czytaj całość...
Aktywnie o teatrze
„Bliżej sztuki, bliżej dziecka – współczesne wyzwania teatru w Polsce”.
teatr
 Od lat nasza szkoła  współpracuje  z Narodowym Teatrem im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu i  w ten sposób  wzbogaca się życie kulturalne  szkoły.
W tym roku szkolnym 2017/2018 społeczność uczniowska miała możliwość uczestniczenia w spektaklach teatralnych organizowanych na terenie szkoły oraz podczas wyjazdów integracyjnych do SCK w Mielcu.   
Czytaj całość...
Pasowanie na ucznia

pasowanie W piątek 20.10.2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia dzieci   uczęszczających do klas pierwszych. O godzinie 17.00 chłopcy i dziewczynki w galowych strojach pojawili się w hali sportowej  w towarzystwie swoich rodziców i wychowawców. Pani dyrektor Bogusława Czarny powitała wszystkich i oddała głos uczniom klasy czwartej, którzy prowadzili tę uroczystość. Pierwszoklasiści pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po zakończeniu programu artystycznego i ślubowaniu pani B.Czarny dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu. Następnie poszczególne klasy zrobiły pamiątkowe zdjęci i udały się do swoich sal na poczęstunek, który przygotowali dla nich rodzice.

zobacz więcej zdjęć

WSZYSTKICH PIERWSZOKLASISTÓW SERDECZNIE WITAMY  W SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ NASZEJ SZKOŁY!

  Opracowała: mgr Lidia Pieróg

Podwójne święto.

 16 października 2017r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej, który wprawdzie przypada na 14 października jednak że nasz Patron również był wielkim nauczycielem a jego nauka wytycza nam drogi i dziś, połączyliśmy te dwa święta. Pamięć św. Jana Pawła II uczciliśmy mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej, którą celebrował kś. Mariusz Czosnyka katecheta naszej szkoły. Następnie  akademią, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Czytaj całość...
Warsztaty szkoleniowo- katechetyczne

 W dniu 12 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty szkoleniowo- katechetyczne pt. "Kościół na wzór Chrystusa -  V Synod Diecezji Tarnowskiej" dla katechetów z dekanatu Mielec- Południe. Diecezjalny wizytator Wydziału Katechetycznego w Tarnowie ks. dr Tadeusz Michalik rozpoczął warsztaty wykładem " Synod diecezjalny jako instytucja świadcząca pomoc biskupowi diecezjalnemu w obszarze katechizacji szkolnej i parafialnej". Po wykładzie odbyła się katecheza ćwiczeniowa w klasie VI b integracyjnej, którą przeprowadziła pani Mariola Ortyl. 
 
Na pielgrzymim szlaku

 W jesienny, chłodny poranek, 4 października wypełnionym  do ostatniego miejsca autokarem wyruszyliśmy do Częstochowy na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Szkół Jana Pawła II. W tym roku w jasnogórskim  spotkaniu pod hasłem ,,Idźmy naprzód z nadzieją” brało udział ponad 350 szkół z całej Polski. Po przybyciu na Jasną Górę odwiedziliśmy Kaplicę Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem duszpasterza RSJPII Księdza Biskupa Henryka Tomasika.
 

Czytaj całość...
Wojewódzka Konferencja Szkoleniowa dla Dyrektorów Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

       W dniu 22.09. 2017r. w naszej szkole odbyła się wojewódzka konferencja szkoleniowa dla dyrektorów szkół z oddziałami integracyjnymi. Gościliśmy wizytatorów Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz dyrektorów, nauczycieli z całego Podkarpacia. Między innymi: Jarosławia, Przemyśla Tarnobrzega, Stalowej Woli, Dębicy, Dulczy Małej, Mielca.  Pani dyrektor Bogusława Czarny prezentowała działalność naszej placówki. Goście mieli okazję obejrzeć nagrane fragmenty lekcji w klasach integracyjnych 3a, 4b prowadzonych przez p. Beatę Kudybę, p. Elżbietę. Mazur oraz p. Martę Woźniak, a także fragmenty zajęć rewalidacyjnych.

Dobre  praktyki naszej szkoły przedstawiali  nauczyciele: p. Elżbieta Wyparło, p. Alicja Kwaśnik.
 

Zmiany w prawie oświatowym w zakresie organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej prezentował - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie  Marek Zaleśny.

 
 
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
Był  taki wrzesień… - Jest taki wrzesień …

akademia4 września uroczyście rozpoczęliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny 2017/2018. Część artystyczną dla klas 4 – 7 przygotowali uczniowie klasy 5 c pod opieką mgr Moniki Kuroń oraz uczestnicy zajęć muzycznych pod kierunkiem mgr Ewy Goli. Uczniowie klas 1 – 3 rozpoczęli nowy rok szkolny uroczystością  przygotowaną przez kl. 3d pod opieką pani mgr Wiesławy Wrony i kl. 3bpod opieką pani mgr Teresy Bączek. Dekoracje wykonała pani mgr Dorota Baltyzar, poczet sztandarowy przygotował pan mgr  Leszek Szot. Na zakończenie akademii głos zabrali pani dyrektor mgr Bogusława Czarny i pan dyrektor mgr Jacek Mleczko, którzy zachęcili całą społeczność uczniowską do tego, aby godnie wypełniali swe obowiązki nowym roku szkolnym.

Czytaj całość...
Wymagajcie od siebie.....

akademia30 maja 2017 roku uczciliśmy pamięć naszego patrona św. Jana Pawła II akademią, w której uczestniczyła cała społeczność naszej szkoły. Przewodnią myślą akademii były słowa naszego patrona „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”. Program artystyczny  przygotowali uczniowie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pod opieką pani Marioli Ortyl. Program został wzbogacony o przepięknie wykonanego poloneza w wykonaniu uczennic naszej szkoły.
 

Czytaj całość...
Światowy Dzień Ziemi...
przedstawienie
Z tej okazji w naszej szkole w dniu 28 kwietnia 2017r.  odbył się apel ekologiczny pod hasłem „Palący temat – niska emisja”. Uczniowie kl.6b, kl.6c w sposób zabawny, humorystyczny i prosty przedstawili czym jest niska emisja i co robić, aby ją ograniczyć, abyśmy wszyscy mogli żyć w czystym, zdrowym środowisku. Dzieci z szkolnego zespołu Triole również piosenką  i tańcem zachęcały do właściwej postawy wobec Ziemi, nie tylko    w dniu jej święta. Dzień ten stał się okazją do uświadomienia każdemu z nas, że musimy dołączyć do przyjaciół  Ziemi i wspólnie z nimi dbać o nasz dom.    zdjęcia
Opracowała: mgr Bożena Pietryka-Klecha
 
Ojciec Filip Buczyński -z wizytą w naszej szkole

ojciecW piątek 21 kwietnia 2014r gościliśmy w naszej szkole założyciela  i prezesa Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia - ojca Filipa Buczyńskiego. W spotkaniu brali udział uczniowie klas I-V.   Ojciec przyjechał podziękować naszym uczniom za zbiórkę plastikowych nakrętek. Dzięki ich sprzedaży  hospicjum może opiekować się ciężko chorymi dziećmi, a także spełniać ich marzenia. Ojciec Filip opowiedział uczniom o tym, na czym polega działalność hospicjum dla dzieci.  zobacz zdjęcia
 

Czytaj całość...
Sleeping Beauty

przedstawienieW dniu 18 marca 2017 uczennice i uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt. ”Sleeping Beauty” Scenariusz przedstawienia został oparty na bajce „Śpiąca królewna”. Młodzi artyści w składzie: Dereń Wiktoria, Moskal Karolina, Mrozek Julia, Żurawska Wiktoria z klasy VC, Bąk Kinga, Bigda Martyna, Kalisz Filip, Pawęzka Karolina, Turek Jagoda z klasy VD, Kułaga Zuzanna, Miłoś Julia oraz Rączka Wiktor z klasy VIB wykazali ogromne zaangażowanie, entuzjazm i kreatywność podczas realizacji przedstawienia.
 

Czytaj całość...
Dzień Kobiet na wesoło z 6c

tulipany„Gdyby kobieta przestała być zagadką,
Świat stałby się nudny,
A miłość przestałaby istnieć”
K. Bukowski
 
Uczniowie klasy 6c pod opieką nauczycielki języka polskiego pani mgr Moniki Kuroń zaprezentowali wszystkim uczniom klas 4-6 program artystyczny przygotowany z okazji Święta Kobiet. W założeniu miał to być Dzień Kobiet na wesoło i z pewnością udało się zaskoczyć i rozbawić każdego widza. 

Czytaj całość...
Świątecznie w języku angielskim.

konkurs Dzień 13 stycznia 2017r., to ostatni dzień nauki przed feriami i właśnie w tym dniu odbył się w naszej szkole XVI Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim. W Przeglądzie udział wzięli młodzi artyści z klas 1-6. Wszyscy pięknie wykonali swoje utwory, tak pod względem wokalnym, jak również wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Występom towarzyszył akompaniament Daniela Golby z 4 b (perkusja) oraz Małgorzaty Mazgaj, Karoliny Mądry z 4d i Amelii Kierys z 4c (keyboard).  
 
 
Czytaj całość...
Jasełka Bożonarodzeniowe

jaselkaPan Bóg już zstąpił do nas na ziemię.
Chcemy Go więc uczcić przedstawieniem,
I jako dawny obyczaj każe, jasełka chcemy nieść Jemu w darze.   
Dziś w świecie modne są udziwnienia, lecz my normalni -  nic się nie zmienia.

W naszej szkole rok 2017 rozpoczęliśmy od wystawienia jasełek, które przygotowali uczniowie z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pod kierunkiem p. Marioli Ortyl. Oprawę muzyczną jasełek przygotowała p. Ewa Gola z zespołem Triolle, a dekorację wykonały panie: Dorota Baltyzar i Iwona Zygmunt.    zdjęcia

 Opracowała: mgr Mariola Ortyl


Hej kolęda,kolęda!  szkolne spotkanie świąteczne
spotkanie
 
„…Święta Bożego Narodzenia są bardzo bliskie sercu każdego Polaka, każdego  człowieka, który postawił na Chrystusa. Objawiają głębię prawdy, Światłość świata – Boże Dziecię”.
21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie  bożonarodzeniowe  . Uczniowie klasy 6d oraz szkolny zespół wokalno-instrumentalny Triole wprowadzili społeczność szkolną  w nastrój świąteczny przedstawiając  refleksyjne wiersze przeplatane  nutą tradycyjnych kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie przybliżyło Nas wszystkich do tajemnicy Bożej Miłości objawionej w ciszy Nocy Betlejemskiej. Spotkanie przygotowała pani Ewa Gola – nauczycielka muzyki,  dekoracje  pani Dorota Baltyzar – nauczycielka plastyki. zdjęcia 
opracowała : mgr Ewa Gola
 

Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą

akademia"Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą". To była myśl przewodnia tegorocznej akademii, poświęconej 98 rocznicy odzyskania przez nasz kraj  niepodległości, która odbyła się 9.11.2016 r. w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Program artystyczny wypełnił montaż poetycko- muzyczny ukazujący drogę naszej Ojczyzny od rozbiorów poprzez zrywy niepodległościowe aż do 11 listopada 1918r. przygotowany przez uczniów  klas: 4a, 5d, 6b,6c i 6d pod kierunkiem pań: Anny Gorczycy, Wiesławy Skazy i Ewy Goli.    zobacz zdjęcia
 
 
Czytaj całość...
Święto patrona szkoły

msza20 października 2016 roku był dla całej naszej społeczności szkolnej dniem szczególnym, ponieważ dokładnie 11 lat temu nasza szkoła otrzymała imię zacnego patrona – Jana Pawła II. Co roku gromadzimy się w rocznicę tego ważnego  wydarzenia, aby uczcić  Świętego Jana Pawła II oraz poprzedzający go Dzień Edukacji Narodowej.    zobacz zdjęcia
 
 
 
Czytaj całość...
XVI Pielgrzymska Rodziny Szkół Św. Jana Pawła II- Bądźcie świadkami miłosierdzia

pielgrzymkaW dniu  13.10.2016 przedstawiciele społeczności naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Z udziałem około 20000 osób reprezentujących ponad 400 szkół uczestniczyliśmy  w uroczystej Mszy św. XVI  Pielgrzymce Rodziny Szkół Św. Jana Pawła II towarzyszyło hasło:  „Bądźcie świadkami miłosierdzia".   zobacz zdjęcia
 
 
 
Czytaj całość...
W rocznicę wybuchu II wojny światowej.
rocznicaW czwartek 8 września 2016r. naszą szkołę odwiedzili pasjonaci historii z Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa ps."Mściciel" z Klubu  Historycznego „Prawda i Pamięć”. Przybliżyli oni uczniom zdarzenia Września '39, działań wojennych jakie miały miejsce na Ziemi Mieleckiej oraz sylwetki Żołnierzy Niezłomnych.  zobacz zdjęcia
 
 
 
 
Czytaj całość...
Teatr w naszej szkole
teatr
Teatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a który w maju 2015 roku przekroczył już milion młodych widzów.  Nasza szkoła już drugi rok uczestniczy w tym ciekawym przedsięwzięciu. W tym roku szkolnym w projekcie uczestniczyły kl.I a, III a , IIIb .  W ramach projektu  dzieci oglądnęły wiele  spektakli  na żywo.
 
 
Czytaj całość...
Majówka Rodzinna z 11
majowkaW niedzielę 22 maja na terenach rekreacyjnych naszej szkoły odbyła się druga już Majówka Rodzinna. Jej główny organizator – Domowy Kościół przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu, zadbał o szereg różnorodnych atrakcji. Wśród licznych niespodzianek i konkursów z nagrodami dla całych rodzin na scenie wystąpili także uczniowie naszej szkoły.    zdjęcia
 
 
Czytaj całość...
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

dzienDnia 18.05.2016 r. w Mielcu odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wśród kilkuset świętujących osób nie zabrakło także przedstawicieli naszej szkoły. Uczniowie klasy 3b i 4a wraz z wychowawcami i nauczycielami p. Dorotą Chomiuk, p. Iwoną Duszą, p. Anną Ptak, p.  Agnieszką Skórską oraz p. Renatą Kozak i wicedyrektor p. Elżbietą Soją przemaszerowali w barwnym korowodzie ulicami miasta na trasie od Urzędu Miejskiego do Placu Armii Krajowej, gdzie do nieba wypuścili pomarańczowe baloniki.  zdjęcia
 
Czytaj całość...
96 rocznica urodzin Patrona naszej Szkoły św. Jana Pawła II.

akademia 18 maja 2016r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia, mająca na celu uczczenie pamięci św. Jana Pawła II. Uczniowie z  Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pod opieką p. Marioli Ortyl przygotowali i przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia naszego Patrona. Inspiracją przedstawienia była książka Joanny Krzyżanek pt. "Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem". Bogatą oprawę muzyczną - taneczną przygotował zespół  Triolle pod kierunkiem p. Ewy Goli, a ciekawą dekorację przygotowały panie: Lucyna Bolechała, Ewa Czeczot, L.ucyna Pieróg, Iwona Zygmunt.    zobacz zdjęcia
 Opracowała: mgr Mariola Ortyl
 

Jasełka Bożonarodzeniowe 2015

jaselkaDnia 18.12.2015 roku zostały przedstawione jasełka przygotowane przez naszych uczniów z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Oprawę muzyczną przygotowała pani Ewa Gola z zespołem Triolle. Nietypowy scenariusz zachwycił wszystkich widzów, którzy z zapartym tchem oglądali widowisko. Jasełka były przesłaniem do współczesności, gdzie mamy do czynienia z wojną o ludzkie dusze. W czasach współczesnych również czyhają na nas anioły, śmierć i diabły a wszystko nasila się przede wszystkim w okresie oczekiwania na Boże Narodzenie. Dlatego też po przedstawieniu w naszej szkole zapanowała wspaniała atmosfera, kiedy  wszystkie dzieci miały serca przepełnione świątecznym przesłaniem wielkiej miłości i nieograniczonego miłosierdzia bijącego od narodzonej Dzieciny.                                  zobacz zdjęcia
Opracowała:  mgr Mariola Ortyl i mgr Ewa Gola
 Świętowaliśmy 97 rocznicę odzyskania niepodległości.

„Wolności nie można tylko posiadać, ale ją trzeba stale zdobywać i tworzyć”.
Św. Jan Paweł II
 
  Sylwia      10.11.2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pt. „ Droga do wolności”, poświęcona 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Miała ona  szczególny i podniosły charakter. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, oddając szacunek symbolom narodowym i wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Na program złożyły się piękne patriotyczne utwory naszych wieszczów oraz pieśni legionowe. Dopełnieniem była piękna dekoracja i ciekawa prezentacja. Taka lekcja historii na pewno zapadnie uczniom w pamięci.  Uroczystość przygotowały:p. Anna Gorczyca, p. Jadwiga Trela, p. Ewa Gola, p. Ewa Czeczot.  11 listopada delegacja naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach Święta Niepodległości.  Uczniowie pod opieką pana Leszka Szota modlili się w trakcie uroczystej Mszy Św. w Bazylice p.w. św. Mateusza w intencji Ojczyzny, a następnie przeszli w pochodzie pod pomnik Jana Kilińskiego (Wolności), gdzie złożyli wiązanki kwiatów.    zobacz zdjęcia
Opracowała: mgr Jadwiga Trela
 
Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy- uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

pasowanieW dniu 20.10.2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych. Swoją obecnością zaszczycili nas pan Daniel Kozdęba Prezydent Miasta Mielca, pan Arkadiusz Gałkowski Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, pan Roman Pantoł Przewodniczący Rady Rodziców oraz licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych pierwszoklasistów.
Ceremonię ślubowania poprzedziła akademia przygotowana przez wychowawców klas pierwszych. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki przedstawiające ich pierwsze dni w szkole. Następnie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami. Na koniec zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią dyrektor Bogusławę Czarny, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek wręczony przez wicedyrektora panią Elżbietę Soję i pana Jacka Mleczko. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez  rodziców. Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.       zdjęcia
Opracowała: mgr Elżbieta Mazur
 

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
15 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Po raz drugi w Mielcu świętowano Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ulicami naszego miasta przeszedł  kolorowy pochód, a na Placu Armii Krajowej wypuszczono do nieba symboliczne pomarańczowe balony. W imprezie brało udział około tysiąc osób , a wśród nich uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami.  Celem Dnia  Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  jest uświadomienie społeczeństwu wrażliwości osób z tym rodzajem upośledzenia i jednocześnie zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne i kulturalne, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. Również nasi uczniowie chcieli pokazać swoją obecnością , że  niepełnosprawność  to nie  tabu, a  dzieci z niepełnosprawnością mają wiele  do  zaoferowania  społeczeństwu – szczególnie swoich zdolności, pogody ducha i radości życia. Uczennice  reprezentujące naszą szkołę na scenie przygotowały p. Ewa Gola oraz p. Magdalena Rumak- Markowska.  
       zobacz zdjęcia                zobacz film  
 
 
 
Jasełka 2014
  Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych. Ich dziwny czar, ten nastrój stwarza dla życia najważniejszy. Te wzruszające słowa wprowadziły społeczność naszej szkoły w niecodzienny nastrój. W dniu 16.XII.2014r. uczniowie z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci z opiekunem p. Mariolą Ortyl przygotowali i wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Oprawę muzyczną przygotowała p. Ewa Gola, a dekorację p. Dorota Baltyzar.     patrz zdjęcia
 
Apel z okazji 96 rocznicy Święta Niepodległości
 O Polsko,(...) patrz- już dzień Twój świta..."
E. Słoński

Dnia 7 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel przygotowali uczniowie z klas: Vb , Vc , Vd, VIc pod kierunkiem pań: Anny Gorczycy, Wiesławy Skazy i Ewy Goli. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Apel wprowadził uczestników w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918r. Zobrazował on sytuację polityczną naszego kraju przed odzyskaniem niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który podczas 123 lat zniewolenia, nieustannie dążył do tego, aby zrzucić kajdany niewoli. Całości dopełniła stosowna dekoracja, na której pojawiły się symbole narodowe oraz daty i wydarzenia obrazujące długą drogę Polski do odzyskania wolności. Dodatkowym atutem akademii były ciekawe interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich, które pozwoliły zrozumieć widzom rozterki i uczucia Polaków walczących o wolność.
Po inscenizacji rozległy się gromkie brawa, którymi widownia nagrodziła wykonawców. Na zakończenie uroczystości głos zabrała  pani dyrektor Bogusława Czarny, która podziękowała twórcom patriotycznego przedstawienia i podkreśliła jego wartość artystyczną oraz wychowawczą.              zobacz inne zdjęcia      
 
 
 

Niepodległość w moich oczach

 
 Po raz czwarty uczniowie klas IV-VI brali udział w konkursie pt. „Niepodległość w moich oczach”.  Uczestnicy wykonali prace w formie plakatu, które zaprezentowały ich spojrzenia na temat odzyskania niepodległości. 
Oto wyniki konkursu
I miejsce- Wiktor Moskal(kl.VI a)
II miejsce- Grzegorz Cichowski (kl.VI b)
III miejsce- Tomasz Cichoń (kl.VI a)
Wyróżnienie – Dawid Jarosz ( kl. IV b).
   

Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczyła wyróżnionym uczniom  pani dyrektor podczas akademii z okazji Święta Niepodległości w dniu 7 listopada 2014 roku.     zobacz inne zdjęcia
                                     
 Gratulujemy!                                                                    Organizator: Anna Gorczyca

 

Święto Patrona naszej szkoły Jana Pawła II
Nigdy Cię nie zapomnimy, bo zniknąłeś nam tylko z oczu, ale nigdy z serca"

Dnia 16 października 2014 r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu - szczególnym- społeczność uczniowska wzięła udział we mszy świętej, a następnie akademii poświęconej   Świętemu Janowi Pawłowi II.

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/SMlwnB--wVE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Otwarcie placu zabaw

 

W dniu 6.10.2014 r. uczniowie naszej szkoły oficjalnie przejęli plac zabaw, który powstał w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Uczniowie klas młodszych  wraz z przedszkolakami przygotowali krótką część artystyczną z elementami gimnastyki i wspólnej zabawy, zapraszając wszystkich słowami wiersza… „Na plac zabaw zapraszamy drogie dzieci czego my tutaj nie mamy…”. Na otwarciu gościliśmy prezydenta  Janusza Chodorowskiego, wiceprezydenta Bogdana Bieńka, Naczelnika Wydziału Edukacji Arkadiusza Gałkowskiego oraz projektanta placu zabaw Panią Dorotę Lis-Hamala.
Zaproszeni goście wraz z dyrekcją naszej szkoły uroczyście przecięli wstęgę. Po uroczystym otwarciu  z uwagi na piękną pogodę  dzieci  miały okazję wypróbować huśtawki, bujaki,  zjeżdżalnie, karuzelę, ciesząc się iż mają nowy, bezpieczne położony na terenie szkoły plac zabaw.

  zobacz zdjęcia

 

70 rocznica Powstania Warszawskiego w naszej szkole
                                                                        Opłakujemy sześćdziesiąt trzy dni
                                                                    I sześćdziesiąt trzy noce walki.
                                                                                I godzinę kiedy się wszystko skończyło.
                                                                                Kiedy na miejsce, gdzie żyło milion ludzi
                                                                     Przyszła pustka po milionie ludzi.
W dniu 2 X 2014 r. – czyli w 70 rocznicę zakończenia zbrojnego zrywu narodowego – Powstania Warszawskiego  uczniowie szkolnego koła historycznego zaprezentowali okolicznościowy  montaż słowno – muzyczny. Przywołując wydarzenia 63 dni krwawych walk w stolicy zaakcentowali  udział swoich rówieśników w walkach powstańczych. Całą uroczystość wzbogaciły nastrojowe pieśni powstańcze w wykonaniu zespołu „Triole”.
                                                        Organizatorzy: Anna Gorczyca, Ewa Gola


Do naszej szkoły przyjechał teatr
    Program profilaktyczny i wychowawczy są jednymi z ważniejszych dokumentów regulujących pracę szkoły w zakresie realizowania funkcji opiekuńczej, dydaktycznej i wychowawczej. Głównym celem programu profilaktyki jest zapobieganie zachowaniom ryzykownym uczniów i szkodom wynikających z problemów w ich otoczeniu. Profilaktyka jest procesem wspierającym prawidłowy, zdrowy rozwój każdego ucznia. Jest chronieniem dziecka w rozwoju przed zagrożeniami i reagowanie na nie. Aby osiągnąć powyższe cele w naszej szkole podejmowane są różne działania. Dzięki inicjatywie i staraniom pedagoga szkolnego pani Jadwigi Mleczko oraz finansowym wsparciu Urzędu Miasta Mielca w dniu 17 kwietnia 2014r. gościliśmy aktorów Teatru KURTYNA z Krakowa z profilaktycznym spektaklem „Tajemnicza szkatułka Sindbada”. „ – Najlepszy z Najlepszych”.  Uczniowie bardzo dynamicznie i emocjonalnie odbierali przesłania zawarte w treściach spektaklu, co utwierdza nas w przekonaniu o skuteczności tego typu projektach.            zobacz zdjęcia  
 
 
Finał projektu Szlachetna paczka 2013 w naszej szkole
 
 Koordynatorzy projektu Jadwiga Mleczko , Elżbieta Głuchowska i Kinga Przeworska składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy przyczynili się do tego, że w tym szczególnym okresie Bożego Narodzenia jeszcze jednej rodzinie przywracamy uśmiech, a poprzez pomoc materialną wyrażamy naszą solidarność z osobami potrzebującymi i dajemy sygnał „jesteś ważny”.
Kwota, którą w bieżącym roku została zebrana przez wolontariuszy z naszej Szkoły to 1 760,00 zł. Zakupiliśmy dla potrzebującej rodziny: pościel, prześcieradła, środki czystości, środki higieny osobistej, żywność, słodycze, odzież. To wszystko w dniu 07 grudnia 2013r. zapakowaliśmy w 12 kartonów i przekazaliśmy do wysłania potrzebującej rodzinie.

Obchody Światowego Dnia Wolontariatu

 

"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym."

 Jan Paweł II "

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia Wolontariatu 5 grudnia 2013r w Domu Pomocy Społecznej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Tematyka występu nawiązywała do bezinteresownej miłości bliźniego. Przypomnienie słów, przesłań Jana Pawła II oraz melodii religijnych wszystkim pensjonariuszom dostarczyło wielu pozytywnych emocji, co wyrazili na zakończenie spotkania poprzez wspólne śpiewanie "Barki".
Opiekunowie uczniów: Jadwiga Trela, Magdalena Rumak-Markowska, Elżbieta Głuchowska

 

Bądż bezpieczny na drodze- noś odblaski- świeć przykładem
 
   Jak co roku we wrześniu,  w naszej szkole rozpoczęła się  akcja „Bezpieczna droga do szkoły” dla uczniów klas I- III. Obejmowała ona cykl działań mający na celu przygotowanie uczniów do bezpiecznego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dla uczniów klas pierwszych przygotowano konkurs z zagadkami o ruchu drogowym.  Uczniowie spotkali się także z policjantem – przewodnikiem psa policyjnego. Otrzymali opaski odblaskowe – by po zmroku byli  bardziej widoczni na drogach. Pan aspirant Paweł Duszkiewicz zapoznał uczniów z zasadami obowiązującymi w razie ataku psa, uczniowie poznali „pozycję żółwia ”  i pozycję  „słup soli”. Uczestniczyli oni także w Ogólnopolskim Wielkim Teście Bezpieczeństwa. W dniach 18-22 listopada odpowiadali na pytania testowe na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl. Udzielając odpowiedzi na 15 pytań,  sprawdzali na jakim poziomie jest ich wiedza i czy mogą  czuć się bezpiecznie.
                     zobacz galeria zdjęć

Czytaj całość...
Szlachetna paczka w naszej szkole

  W dniu 21.11 .2013 w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbył się Świąteczny kiermasz . Sprzedawane były własnoręcznie wykonane przedmioty przez uczniów klas 4-6. Były to m.in. ciastka, obrazy, ozdoby choinkowe, biżuteria, figury z masy solnej. Dochody z kiermaszu w całości zostały przekazane na zakup artykułów do „Szlachetnej Paczki” m.in. : kołdry – koce – pościel – środki czystości. Składamy podziękowania wszystkim rodzicom, nauczycielom, uczniom, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu. Jednocześnie informujemy, że akcja trwa do 05.12.2013r.  Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy. Koordynator akcji Szlachetna Paczka Jadwiga Mleczko    zobacz zdjęcia

 

Święto Niepodległości 11 listopada 2013
 
  Święto Niepodległości- 11 listopada nie jest tylko i wyłącznie dniem radosnych wspomnień. Mogą to być również wspomnienia pożyteczne, jeśli potrafimy z przeszłości wyciągnąć dla siebie  nauki na przyszłość. Na pewno okazją do tego była dla uczniów uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która odbyła się 8  XI 2013r. w naszej szkole.Została ona przygotowana przez panie - Annę Gorczycę, Wiesławę Skazę i Dorotę Baltyzar. Uroczystość ta wprowadziła słuchaczy w atmosferę wydarzeń poprzedzających to ważne dla Polaków wydarzenie. Złożyły się na nią: teksty poetyckie i prozatorskie, które wygłaszali nasi uczniowie oraz występ chóru szkolnego śpiewającego polskie pieśni patriotyczne. Doskanałą oprawą akademii okazał się wystrój hali według projektu  pani Doroty Baltyzar. Ta żywa lekcja historii pozwoliła zrozumieć jej uczestnikom rozterki i uczucia naszych rodaków walczących o niepodległość Ojczyzny. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Bogusława Czarny dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego walory artystyczne i wychowawcze.         patrz galeria zdjęć
 
 
Pasowanie pierwszoklasistów 2013

 Naciśnij obrazek aby zobaczyć prezentację: 

pasowanie

 

Uczniowie błogosławionego Jana Pawła II
  My, Jana Pawła uczniowie
słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać
pomagać ludziom i wciąż pamiętać...

 Od chwili nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II  kontynuowana jest pamięć o NASZYM PATRONIE.  Cały czas społeczność uczniowska aktywnie włącza się w czczenie Osoby Ojca Świętego. Corocznie w szkole odbywają się konkursy literackie pt  „Wspomnienie o Patronie". Uczniowie piszą wiersze, listy, dedykacje, opowiadania sprawozdania, wspomnienia. Organizowane są również spotkania  z poezją Jana Pawła II. Wykorzystywanie różnych form literackich pozwala  uczniom  rozwijać  zainteresowania i zdolności ,  a w ten sposób przyczynia się do upamiętnienia osoby Jana Pawła II. Organizowane są również konkursy plastyczne.SP 11 należy do Rodziny Szkół Jana Pawła II. Uczniowie uczestniczą w corocznych pielgrzymkach do Częstochowy, jednocząc się z Rodziną Szkół noszących to imię.
Dnia 16 października 2013 r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu - szczególnym- społeczność uczniowska wzięła udział we mszy świętej, a następnie akademii poświęconej Janowi Pawłowi II - Człowiekowi Dialogu.
         
           
Sprzątanie świata 2013
,,Odkry wamy czysty las, chronimy ekosystem leśny” to hasło przewodnie akcji, której celem był wzrost świadomości oraz zainspirowanie do działań zmierzających do poprawy środowiska, w którym żyjemy. W jej ramach uczniowie klas I-III wykonali plakaty promujące właściwe zachowania w lesie- unikanie tworzenia odpadów czyli ,,nieśmiecenie’ na terenach leśnych, posprzątanie po sobie na wycieczce czy spacerze, ochronę zwierząt i roślin leśnych. Dzieci miały również okazję odkryć prawdziwe uroki lasu, dzięki pogadankom i materiałom poglądowym, ukazującym jego walory. Akcję koordynowały: R.Nowak i R.Gołąb.                                                        więcej zdjęć
 
 
Sukces Pauliny Kopery z kl. IId
Paulina Kopera zajęła  VI miejsce w XXIX Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych w Przeworsku oraz otrzymała nagrodę specjalną. Celem konkursu było oprócz rozbudzania zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia i kształtowania poprawnego formułowania myśli zachęcenie do poznawania własnego regionu, jego historii. Paulinka w swoim wystąpieniu przedstawiła historię powstania Zakładów Lotniczych w Mielcu. Jest to duży sukces dziewczynki, ponieważ w konkursie tym biorą udział uczniowie klas piątych i szóstych. Uczennica ma już na swoim koncie osiągnięcia w zakresie recytacji na szczeblu miejskim.
Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!
 
Opiekun Teresa Bączek

Aktorzy sceny krakowskiej w naszej szkole
 W dniu 7 października w naszej szkole, kolejny raz wystąpili aktorzy sceny krakowskiej Kurtyna. Prezentowane przez nich widowiska artystyczne z zakresu profilaktyki wychowawczej były atrakcyjne dla uczniów klas I- IV. Zawierały wartościowe przesłanie, przez co stały się dobrym wstępem do rozwinięcia zagadnień profilaktycznych na lekcjach zajęć z wychowawcą. Spektakl finansowany przez Urząd Miasta w Mielcu.

Koordynator:Jadwiga Mleczko.                                         
więcej zdjęć
 
 
 
Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki

  Grupa uczniów  pod opieką nauczycielki techniki uczestniczyła  w Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w dniu 6 września 2013 r. w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu. Uczniowie wzięli udział  interaktywnych warsztatach przedstawiających zjawiska i prawa fizyki wykorzystywane w lotnictwie ,,Dlaczego samolot lata". Zajęcia prowadzili w sposób bardzo przystępny i ciekawy pracownicy Politechniki Rzeszowskiej zrzeszeni w Fundacji wspierania edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Uczniowie mogli między innymi za pomocą ciepłego strumienia powietrza z suszarki unieść specjalny balon oraz wykonać model poduszkowca z płyty kompaktowej, zakrętki z płynu do mycia naczyń i balonu. Zajęcia odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

 

Letnie półkolonie


letni wypoczynekJuż po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu zorganizowała letnie półkolonie dla dzieci. Akcja trwała 4 tygodnie - od 8 lipca do 02 sierpnia. Doświadczenia akcji letniej w ubiegłych latach oraz przeprowadzona ich ewaluacja pozwoliły na dostosowanie form wypoczynku i spędzania czasu wolnego do oczekiwań jej uczestników oraz ich rodziców.W każdym pierwszym dniu tygodnia półkolonii zaplanowana była integracja grupy. Uczestnicy półkolonii – to uczniowie różnych klas -począwszy od I do VI. Niezapomnianą chwilą i atrakcją było korzystanie z zajęć rekreacyjnych na basenie w Mielcu. Doświadczenia ubiegłych lat wskazały, iż infrastruktura tej właśnie pływalni najlepiej spełnia oczekiwania dzieci pod względem atrakcyjności oferty (baseny dostosowane do umiejętności i wieku dzieci – basen sportowy i brodzik; zjeżdżalnia) W pierwszym i czwartym tygodniu dzieci uczestniczyły także w wycieczce do Skansenu w Kolbuszowej.Skansen to urokliwe wsie z przełomu XIX i XX wieku. Prezentuje kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Wędrując po skansenie, pod kierunkiem przewodnika uczestnicy półkolonii zapoznali się z położonym z dala od miejskiego zgiełku światem, którego już nie ma, poznali frapujące historie mieszkających tu ludzi, zrozumieli chłopską duszę…
Atrakcją były warsztaty "W dawnej klasie – próba kaligrafii". To zajęcia o szkolnych przyborach do nauki, a także o kleksach i ćwiczeniach cielesnych. Siedząc w dawnych ławach, dzieci stały się uczniami sprzed stu lat i na własnej skórze przekonali się, jak to dawniej w szkole bywało…
Czytaj całość...
Bezpieczne wakacje 2013


W trosce o bezpieczeństwo uczniów podczas wypoczynku letniego w naszej szkole podejmowanych jest wiele różnych działań profilaktycznych: prelekcje, pogadanki, spotkania z policjantem. Uczniowie klas IV -VI przygotowali materiały informacyjne jak bezpiecznie spędzić wakacje, Zobaczcie galerię plakatów. Koordynatorzy akcji: "Bezpieczne wakacje" p.I. Lonczak, p.J. Mleczko

 

 

Little Red Riding Hood

Z pewnością każdy doskonale zna bajkę o Czerwonym Kapturku, chorej babci i złym wilku. Jednakże nie przeszkadza to w zaprezentowaniu jej w wersji  angielskiej i mocno uwspółcześnionej. Tego zadania podjęła się grupa teatralna działająca w ramach kółka z języka angielskiego w Szkole podstawowej nr 11. W dniu 26. 05. 2013  uczniowie klasy IV B i C w składzie: Martyna Durak, Kinga Radłowska, Łukasz Przybyło,  Maja Bolechała, Julia Lasek, Wiktoria Kośla, Simona Posłuszny, Dagmara Gwizdak, Kinga Wilk oraz Paweł Kubiński  przedstawili bajkę dzieciom z oddziału przedszkolnego, zerówki i klas I-III. Grupą opiekuje się nauczycielka j. angielskiego, mgr Jadwiga Gładysz. Przedstawienie sprawiło radość zarówno widzom jak i aktorom.
Opracowała: Jadwiga Gładysz

 

93 rocznica urodzin naszego patrona szkoły

 23.05.2013 r. z okazji 93 rocznicy urodzin naszego Patrona szkoły bł. Jana Pawła II odbyła się w naszej szkole akademia pt. "Z Wadowic do nieba" oraz "I Ty też możesz zostać małym misjonarzem". Program ten został również przedstawiony w dniu 29.05.2013 r. dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Mielcu przez uczniów kl. IId i uczennic Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
zobacz zdjęcia

opiekunowie: p.Mariola Ortyl, p.Lidia Pieróg

 

 

<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 55 z 97
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2022