Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Szansa dla szkół

ja

Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Wolontariat
wolontariat
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Szansa dla szkół
III etap projektu PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY zakończony.

 pierwszaki.jpg

W bieżącym roku szkolnym 2010/11 klasa I a realizowała projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Prace z nim związane rozpoczęły się już jesienią od cyklu szkoleń i innych działań przygotowawczych. Od 3 stycznia w wymiarze 3 godzin tygodniowo odbywały się zajęcia pozalekcyjne. Podczas cotygodniowych spotkań realizowano zadania Projektu według autorskiego programu nauczycielek prowadzących. Nosił on tytuł „Życie w lesie w różnych porach roku".
zobacz zdjęcia

Czytaj całość...
Pierwszaki w leśniczówce

 pierwszaki.jpg19 kwietnia 2011 r  w  ramach realizacji projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawczyń, pań B. Kudyby i E. Wyparło pojechali do Leśnictwa Mościska. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z leśniczym p. Januszem Wroną, który zaprezentował wspaniałą kolekcję trofeów myśliwskich w swojej leśniczówce. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o podstawowych zasadach prowadzenia gospodarki leśnej. Prowadzący starał się odpowiedzieć na szereg pytań związanych z zasadami zachowania się w lesie, ochroną zwierząt i roślin, sposobami odnawiania się lasu oraz ochroną przed pożarami.  Następnie odbyła się lekcja sadzenia drzewek w lesie, a potem ognisko i zabawy na parkingu. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie postaw aktywnego uczestnictwa w ochronie przyrody oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci. Zamysłem nauczycieli było kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci poprzez pracę, zabawę i naukę.
Podczas zajęć w lesie uczniowie rozwijali inteligencję przyrodniczą, wizualno- przestrzenną, logiczno- matematyczną i intrapersonalną.       

                                                         więcej zdjęć

 

III Etap projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

 

Ruszyła  III edycja  Projektu  Edukacyjnego  „Pierwsze  uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. W bieżącym roku szkolnym bierze w niej udział   klasa I „a” – integracyjna. Od  2 IX 2010r. uczniowie podczas lekcji i przerw  zapoznają  się ze  środkami  dydaktycznymi  przygotowanymi  do realizacji  Projektu. Od 3 I 2011r. w trakcie zajęć pozalekcyjnych  będą poznawać życie w lesie w różnych porach roku. Uczniowie będą pracować w  ośrodkach  zainteresowań i  rozwijać  kompetencje  kluczowe (językową, matematyczno-przyrodniczą,  artystyczną  i  ruchową,  komunikacyjno-informatyczną i społeczną ).
Obecnie klasa I „a” pracuje nad przygotowaniem pracy plastyczno-technicznej „Jestem Pierwszakiem – odkrywcą przyrody”.
 
 
 klasa1a  klasa1a

 

 

II etap projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy
16.06.2010 odbył się pokaz efektów pracy uczniów z kl. I c realizujących projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” pod kierunkiem wychowawcy Teresy Bączek. Koncepcja projektu oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać. Wykorzystanie w praktyce teorii H. Gardnera zapewniło uczniom doświadczenia edukacyjne i społeczne na miarę ich uzdolnień, możliwości, potrzeb.  Umożliwiło działania we wszystkich dziedzinach aktywności a szczególnie: matematyczno – przyrodniczej, artystycznej, komunikacyjno – informacyjnej, ruchowej, językowej oraz społecznej.
 

I etap programu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

 II c15 grudnia 2009 odbył się pokaz efektów I etepu programu  „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". W pokazie uczestniczyli uczniowie kl. II c. Zaproszeni goście wicekurator Antoni Wydro,koordynator wojewódzki Alina Pieniążek, edukator Barbara Wolny, dyrektor SP 11 Bogusława Czarny, wicedyrektor Elżbieta Soja oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Mali aktorzy zmagali się ze swoimi rolami w przedstawieniu pt. „Bajki w walce z agresją". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w czasie pierwszego etapu.

 

                                                                                                                     więcej zdjęć

<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 5 z 7
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2022