Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności

ja

Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Wolontariat
wolontariat
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Projekt "Szkoła Młodych Patriotów"
„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego.”
Jan Paweł II

W bieżącym roku szkolnym 2017/20178,  uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu, uczestniczyli w realizacji Projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie. Cel projektu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. 

 
Czytaj całość...
Majowe Święto

akademiaW poniedziałek  30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbyła się uroczysta akademia z okazji  227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wychowankowie  klas 1-7 przybyli na uroczystość w strojach galowych  z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, aby uczcić tak ważne  wydarzenie. Uczniowie klas 5c, 6c  pod kierunkiem nauczycielek: Moniki Kuroń, Magdaleny Rumak-Markowskiej, Jadwigi Treli oraz zespołu muzycznego „Triole” wraz z opiekunką  panią Ewą Golą zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież słowem, gestem i piosenką przedstawili  cenną lekcję historii.
 
Czytaj całość...
"Gawęda o miłości ziemi ojczystej"
konkurs    10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Celem tego przedsięwzięcia było pielęgnowanie postaw patriotycznych, krzewienie patriotyzmu w społeczeństwie szkolnym, rozwijanie zdolności recytatorskich, przypomnienie historii Polski poprzez utwory literackie o tematyce patriotycznej, uwrażliwianie  i budzenie szacunku do symboli narodowych oraz wyrabianie nawyku poszanowania dóbr państwa polskiego. 
Czytaj całość...
Szkolny Konkurs pt "Historia Polski a patriotyzm"
konkursW dniu 9 kwietnia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs  pt „Historia Polski a patriotyzm” . Do konkursu przystąpiły dwuosobowe drużyny  z klas VI i VII . Rozegrano 4 konkurencje,  które wymagały od uczniów nie tylko znajomości faktów historycznych, ale także kreatywności, umiejętności współpracy i szybkości w udzielaniu odpowiedzi. Uczestnicy konkursu oglądając „Animowaną Historię Polski” Tomasza Bagińskiego, musieli rozpoznać i zanotować jak największą liczbę faktów z polskiej historii a następnie zaprezentować efekty swojej pracy. W kolejnej konkurencji należało na podstawie wylosowanych portretów polskich patriotów, zidentyfikować postać oraz przedstawić jej dokonania.

Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„Bądź z serca
apelpozdrowiona
Ojczysta święta mowo!”
Leopold Staff

W dniu 21 lutego 2018 roku  uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Głównym celem  tego przedsięwzięcia, było kształtowanie świadomości językowej uczniów, a także propagowanie dbałości o poprawność języka polskiego. Słowami polskich pisarzy, przy melodii Szopena, pieśni patriotycznych uczennice z klasy 6c, 6b ,6a rozważały na temat  historii polskiej mowy. 
 
Czytaj całość...
Polska "Niepodległa, niepokorna... "
Polska Niepodległa Niepokorna
Zwycięzcy  w Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży


W ramach wspólnego świętowania Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w miesiącu listopadzie odbył się XVII Przegląd Twórczości  Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Niepodległa, niepokorna …”  organizowany przez  Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Pysznicy.  Honorowy patronat nad konkursem objęła Senator Rzeczpospolitej Polskiej  pani Janina Sagatowska i Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch.

Czytaj całość...
Z "Pociągiem do wolności" u seniorów
pociąg do wolnościDnia 23 listopada 2017 r. uczniowie klasy 7 c udali się do Domu Pomocy Społecznej w Mielcu, aby zaprezentować program artystyczny przygotowany z okazji narodowego Święta Niepodległości.  Recytowane utwory i piękne pieśni patriotyczne śpiewane przez  uczennice : Zuzannę Tylutki, Oliwię Łanochę i Ewę Pietras ( z kl. 5c ) stały się świadectwem, że młodzież docenia wysiłki przodków, dzięki którym mogą żyć w niezależnej Ojczyźnie.

Czytaj całość...
"Dziewczyna z granatem.."
pieśni patriotyczne
 
W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”.
Akcentując idee patriotyczne,  w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Głównym celem tego przedsięwzięcia było  rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi, do regionu i miejscowości, w której żyjemy.
 
  
Czytaj całość...
Pociąg do wolności
pociag do wolnosci     Dnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji narodowego Święta Niepodległości. Aby uczcić 99. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli, uczniowie klasy 7 c oraz uczennice z 6 a i 6 b przygotowali krótką podróż do przeszłości, by pokazać, jak bardzo Polacy pragnęli wolności i jak wielką jest ona wartością. Na scenę wjechał symboliczny pociąg do wolności (wykonany przez uczniów klasy 5 c) prowadzony przez dwóch kolejarzy, którzy na kolejnych stacjach odsłaniali ważne wydarzenia z kart naszej historii, zmierzające do odzyskania utraconej niezależności.
 
Czytaj całość...
"Drogi Polaków do Niepodległości"
     W dniu 09.11.2017 r. w Samorządowym Centrum Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy  Miejskiego Konkursu Plastycznego ,,Drogi Polaków do Niepodległości”. W konkursie tym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Wśród nielicznych wyeksponowanych prac znalazła się praca Dominiki Borsuk z klasy III c. Gratulujemy Dominice talentu i  trafnego przedstawienia tematu niepodległości w artystycznej formie.
 
Dominika Borsuk

 Dominika Borsuk

  kliknij na zdjęcie aby powiększyć
 
 Opracowała: mgr R. Gołąb
 
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2022